Röplabda Extraliga - ezúttal jobb volt a Kecskemét

Vasárnap este Kecskeméten kezdték Extraliga szereplésüketi férfi röplabdásaink. Az Extraliga alapszakaszának első mérkőzésén, hosszú és izgalmas összecsapást láthatott a mintegy 300 fős közönség. A MAFC kiélezett csatában végül 3:1-re maradt alul a KRC-vel szemben.

Az első szettet Pesti Marcell vezérletével 25:19-re nyerte a KRC, a térfélcsere után aztán 26:24 arányban felülkerekedett a téli szünetben igazolt Csoma Krisztiánnal felálló MAFC. Kiélezett küzdelmet hozott a harmadik felvonás is, és végül a jobban hajrázó házigazda örülhetett a végén. A negyedik játékrészben 21:19-ig tartotta a lépést ellenfelével a vendéggárda, 24:20 után pedig Gacs Dániel zárta le a találkozót egy nagy ütéssel. Az eredmény a hazaiakra nézve hízelgő, valójában minimális különbség volt a két csapat között.

Joggal örülnek a hazaiak, izgalmas meccset nyertek

HÉP-KRC – MAFC-BME 3:1 (-19, 24, -22, -20)

Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 300 néző. V.: Szabó Zs.,Kiss Z.

HÉP-KRC: Gacs 9, Szabó M. 4, Pesti 31, Isaias 18, Krupánszki 8, Amarildo 6, Csere: Deák (liberó), Török, Gönczi, Szabó V. Edző: Dávid Zoltán

MAFC-BME: Török P. 1, Bohnicsek 8, Eke 15, Csoma 26, Kun 9, Csépke 1. Csere: Tari, Bene (liberók), Németh F., Posztós. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Az eredmény alakulása: I. szett: 8:6, 16:13, 21:17, 25:19. II. szett: 8:7, 16:14, 21:20, 24:26. III. szett: 8:5, 15:16, 21:19, 25:22. IV. szett: 8:7, 16:14, 21:17, 25:20.

Dávid Zoltán: Őszintén szólva, erre számítottam. Abszolút nem reméltem jobb mérkőzést, hiszen várható volt, hogy egy hónap játék nélkül így fogunk visszatérni. Feladónkat is nélkülöznünk kellett a felkészülés során, hiszen Deliu Amarildo az albán válogatott rendelkezésére kellett, hogy álljon. Neki is vissza kellett szokni a gyorsabb tempónkhoz, ez a negyedik szettre sikerült. Ennél már csak jobb lehet, és most már csak a Kaposvárra koncentrálunk.

Schildkraut Krisztián: Küzdelmes mérkőzés volt. Jó úton járunk, ha így fejlődünk tovább, a szezon végére odaérhetünk a legjobb négybe.

Forrás: hunvolley.hu